​Українське виробництво за європейськими стандартами якості (Інтерв'ю Юрія Титечко)
26.11.2018

​Українське виробництво за європейськими стандартами якості (Інтерв'ю Юрія Титечко)

UTAGRO – це сучасна компанія, яка протягом 8-ми років впроваджує нові європейські технології та рішення для тваринництва та допомагає українському агробізнесу бути успішним. Редакція журналу «Ексклюзивні ТЕХНОЛОГІЇ» надає слово Юрію Титечко, засновнику та директору ТОВ UTAGRO, експерту з годівлі свиней міжнародного рівня.

– Шановний Юрію Тарасовичу, охарактеризуйте, будь ласка, основні тенденції розвитку галузі кормовиробництва в Європі та Україні.

– Сьогодні більшість компаній, представлених на ринку України, – іноземні, українських кормовиробників залишилося мало. Серед них є варті уваги виробництва, які розвиваються і рухають вітчизняне кормовиробництво, але й вони страждають через занепад, який має місце у тваринництві.

Основними конкурентами для українського виробника є транснаціональні компанії-виробники: Trouw Nutrition, Cehave Korm, Cargill та інші. Це хороші європейські компанії з досвідом та великими масштабами виробництва. Їх корми дають хороші результати в господарствах. Але чи повністю вони задовольняють українського тваринника?

Вимогою часу стає розвиток вітчизняного виробничого потенціала в цьому напрямку. Змінити ситуацію можуть нові підходи, нові експортні ринки. Вітчизняний виробник, який живе в Україні і кожного дня стикається з українськими реаліями, знається в ментальності нашого ринку і може задіяти максимальну кількість сировини українського виробництва. Це дає можливість здешевити собівартість готової продукцію і отримати найвищі результати у конверсії корму та відгодівлі на господарствах. Співпраця кормовиробника та тваринника дає якісний конкурентний продукт, достойний українського та європейського споживача.

– Що спонукало Вас впроваджувати свій бізнес в Україні, при тому, що з вашими знаннями та можливостями Ви мали б змогу закріплювати свої успіхи і продовжувати працювати в Європі?

– Отримавши профільну ветеринарну освіту в Україні, я скористався можливістю продовжити навчання та здобути практичні навички у Німеччині та Данії. Повернувшись на Батьківщину, почав шукати шляхи реалізації тих знань і досвіду, які отримав у Європі. В Україні побачив на свої очі, що ми, на жаль, пасемо задніх у технологіях відгодівлі й утримання свиней. Спілкуючись безпосередньо з виробниками, зрозумів, що є потреба у власних продуктах та консультаціях щодо їх використання.

І нам було що запропонувати. UTAGRO не копіювали когось, не дивились на когось, ми використали власний інтелект, розробки та власну базу даних, яку напрацьовували близько 8 років. Ми створили наші продукти, які й випустили на ринок. На своїх результах та результатах клієнтів побачили, що вони дійсно дієві. Головна особливість наших продуктів полягає в тому, що вони згладжують недоліки не завжди якісної української сировини, що допомагає більш ефективно проходити періоди відгодівлі і дорощування, лактації свиноматок. І сьогодні наш корм найкращій на ринку, адже він зроблений з душею.

– Історія вашого успіху та основні досягнення за 8-річний період роботи вашої компанії на українському ринку.

– Найперше, ми створили команду, яка працює, яка може впливати своєю працею на результати господарств-партнерів. Ми надаємо експертну та сервісну підтримку для задоволення та перевершення очікувань клієнтів. 8 років ми працюємо, щоб стати компанією з європейським екологічним підходом до ведення бізнесу.

Друге, ми є виробником високоякісних кормів та кормових добавок, і для цього було відкрито власне кормовиробництво європейського рівня. Завод для нас збудувала інжинірингова компанія Testmer на основі обладнання Rosal (Іспанія). Виробництво горизонтального типу дозволяє виробляти 10 тонн високоякісної продукції протягом години. Завод та продукція відповідає всім європейським вимогам та стандартам. І зараз ми закінчуємо сертифікацію по стандарту HACCP. Це система управління безпечністю кормів, кормових добавок, преміксів і кормової сировини, яка забезпечує контроль на абсолютно всіх етапах кормового ланцюга, у будь-якій точці виробничого процесу, а також зберігання та реалізацію кормів, кормових добавок, преміксів і кормової сировини, де існує вірогідність виникнення небезпечної ситуації. Це додаткова гарантія якості та безпечності наших продуктів. Наступний етап, за нашим планом, це сертифікація GMP+ зі створенням додаткових власних лабораторій двох типів. Це має бути експрес-лабораторія з інфрачервоним скануванням та напівавтоматичним хімічним методом. Хімічний метод ми будемо використовувати для контрольних референтів. Тому що експрес-аналізатор буде найбільш ефективний при напрацьованій великій базі даних, для уникнення похибок буде робитися хімічний аналіз на основні показники.

Третє найбільше наше досягнення – це наші клієнти-партнери, якими ми пишаємося і співпрацю з якими ми цінуємо. Багато років ми плідно співпрацюємо з одними з найкращих господарств в Україні: ТОВ «Камчатка», ТОВ «Віра-1», ТОВ «Фрідом Фарм Бекон», ТОВ «Агропромислове підприємство “Гряда”».

– Ваша продукція та технології більше орієнтовані на діяльність малого і середнього чи великого агробізнесу?

– Наша продукція та технології орієнтовані в більшості на середній та великий агробізнес. Такі господарства сильно виросли в Україні у питаннях якості та розуміння продуктивності. І ми маємо що їм підказати, і ми підказуємо, успішно співпрацюємо з ними в цьому плані. Саме для них підготована преміум лінійка Porker. В ній ми зосередили найсучасніші методи та технології у кормо виробництва, та боремося за грами приросту, а також за кожні десяті та соті проценти конверсії.

Для середнього та малого бізнесу у нас також є окрема спеціалізована пропозиція – нова лінійка Swine. Оскільки, ми працюємо виключно з якісною сировиною, вкладаючи в результат наших клієнтів час та душу, то подібні рішення підходять передусім саме для них.

Співпраця з UTAGRO – це не просто процес покупки продукту, це довгострокові відносини з господарством. Ми пропонуємо якісний сервіс, обслуговування по всій Україні, швидку реакцію на виклики у господарства. Ми будуємо свою мережу спеціалістів з годівлі, ветеринарії та технології утримання.

– Якість агропродукції та продуктів їх переробки є запорукою успішного агробізнесу. Які технології пропонує ваша компанія для досягнення цієї мети?

– Сьогодні агробізнес як ніколи орієнтований на економію витрат та прибуток. Ми працюємо за технологією RAM. RAM – низькопротеїнові раціони, які не мають високого вмісту протеїну, але за рахунок біодоступності тих речовин, що закладаються безпосередньо в продукти, засвоюються на 100%. Ми не працюємо із замінниками фосфору, а використовуємо монокальцій фосфат, виключно якісні брендові амінокислоти, та ферменти які показують найвищі результати. Наприклад, при балансуванні для молодняка доступність наших продуктів складає понад 90% продуктів. Це дозволяє зменшити білкове навантаження, краще засвоїти ті речовини, які є в продукції. І це дає суттєву економію для господарства. Адже найдорожчим у раціоні є енергія та білок. Тому поєднання української сировини та розумного планування дає хороші результати.

– Ефективний менеджмент – основа успішного бізнесу в тваринництві. Прокоментуйте, будь ласка, це твердження.

– У тваринництві будь-яке господарство подібне до заводу з виробництва білка. Для того, щоб це зробити, ви маєте знати всі технологічні процеси, розуміти який процес і на якому етапі в яку сторону повернути. Ви маєте чітко розуміти технологічну схему роботи. Вона працює так само, як конвеєр Г. Форда. Якщо на якомусь етапі відбувся збій, однозначно ця партія більше затримується або вийде з меншою вагою, і це не дасть рухатися далі конвеєру. Через це ефективний менеджмент – це запорука успіху. Тоді ви чітко і правильно ставите навантаження на кожен відділ, на кожен цех, і цей цех чітко розуміє, які перед ним стоять задачі. Керівник управляє загальним процесом, і перед ним стять задачі більші, ніж просто тактика. Він має бути стратегом. Адже найголовніше не те, чи ростуть свині, конверсія корму, а кількість кілограмів м’яса, отриманих з одного квадратного метра, і яка вийшла у нас на рампу. Це основа основ, і коли люди зрозуміють, то тоді буде порядок та успіх у бізнесі.

В агробізнесі всі співробітники пов’язані і від кожного з них залежить спільне успішне досягнення цілі. Так, правильно поставлені та проконтрольовані SMART-задачі – одна з запорук успіху всієї компанії. Робота з людьми – це не станок на виробництві. В UTAGRO цінуємо кожного. І як сказав Б. Франклін: «Інвестиції в знання дають найбільші дивіденди». Наші менеджери працюють з кожним господством індивідуально, враховуючи потреби та особливості поголів’я тварин у кожному окремому випадку, пропонуючи та готуючи рецептури для них.

Компанія – це велика родина, і ми приймаємо в неї своїх клієнтів-партнерів. А для родичів в Україні завжди тільки найкраще!

– Як в умовах стрімкого росту цін на ресурси можна знизити собівартість продукції тваринництва? Які технології та рішення пропонує ваша компанія у вирішенні цього питання?

– Вся продукція, яка готується на продаж, спочатку випробовується на тестовому майданчику – фермі UTAGRO. Після успішного тестування ми пропонуємо нові продукти ринку.

Для того, щоб зменшити собівартість, ми рекомендуємо:

  • максимально ефективно використовуються ті продукти, які виробляє багата українська земля, особливо локального виробництва. Це допомагає значно здешевлювати раціони. Свині – всеядні тварини, і ми можемо використовувати багато продуктів і нішевих культур, на які раніше не звертали увагу. Наприклад, жито, тритикале, кукурудзу чи сорго, які часто в господарствах навіть не розглядають. Їх недооцінений потенціал допомагає значно здешевлювати раціони;
  • використання технології RAM – адже завдяки біодоступності компонентів використовується менша кількість білку. Досягається здешевлення раціону без зменшення технологічних показників;
  • з кожним клієнтом ми індивідуально плануємо, як краще застосувати БВМД та премікси у їх господарстві.

У своїй роботі ми дотримуємося принципу, ще висловленого Теодором Рузвельтом: «Роби, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є». Разом ми досягнемо процвітання всієї галузі та України.

Друковану версію інтерв'ю можете прочитати у 5 (54) числі Ексклюзивних технологій, сторінки 65-66.Агро Весна 2021 в Києві
19.02.2021

16-18.02.21 у Києві відбулася щорічна виставка AgroSpring 2021.

UTAGRO мала честь представити власні продукти та

...
Детальніше
UTAGRO на XII Конгресі
12.10.2020

У виставках під час карантину є щось особливе.

Туди приїжджають тільки ті господарства, які мають

...
Детальніше
Коли фініш дорогий економію на престартері доведеться компенсувати надлишком фінішера.
22.07.2020

Читайте нову публікацію нашого технолога Олександра Похваленка в журналі "The Ukrainian Farmer" на тему: "Коли

...
Детальніше
Концепція годівлі по фазам росту
10.06.2020


Фаза опоросу.

Lacto Start + Mellow Go

Фаза відлучки.

Престартер Tyke

Престартер Duo

Концентрат для

...
Детальніше
​Чи потрібно господарству, яке самостійно виробляє корми для свиней, запроваджувати сертифікацію HACCP?
06.06.2020

Чи потрібно господарству, яке самостійно виробляє корми для свиней, запроваджувати сертифікацію HACCP?

За даними журналу

...
Детальніше
Який престартер КРАЩЕ?
04.06.2020

Читайте нову публікацію нашого технолога Олександра Похваленка в журналі "Прибуткове свинарство" на тему: "Який престартер

...
Детальніше
Підтримуємо медиків
04.05.2020

Пандемія коронавірусу COVID-19 у Рівненській області набирає обертів, на сьогодні вже 762 випадки захворювання з

...
Детальніше
Чи можна провести відлучку поросят від свиноматки без використання престартера?
27.04.2020

Час від часу це питання виникає на форумах та чатах свинарів. Бажання зекономити часто наштовхує

...
Детальніше
UTAGRO та Denkavit на виставці Агро Весна: Agro Animal Show
24.02.2020

Цьогоріч 18-20 лютого з надзвичайним успіхом пройшли 10 ювілейні міжнародні виставки Agro Animal Show 2020

...
Детальніше