АЛЬТЕРНАТИВА ОКСИДУ ЦИНКУ В РАЦІОНАХ ПОРОСЯТ
14.03.2022

АЛЬТЕРНАТИВА ОКСИДУ ЦИНКУ В РАЦІОНАХ ПОРОСЯТ

Довгий час додавання оксиду цинку в раціон поросят було одним зі способів боротьби з діареєю у відлучених поросят. Зміни у законодавстві ЄС, що накладають обмеження на використання оксиду цинку, вимагають переосмислення, оскільки не існує жодної добавки, яка могла б ефективно замінити додавання цинку. Успішна заміна оксиду цинку в раціоні поросят вимагає іншого підходу до роботи: управління, утримання, клімату, стану здоров'я тварин — все це відіграє важливу роль. У цій статті ми зосередимося на ролі корму та альтернативі оксиду цинку від Denkavit.

Заборона у ЄС використання підвищеного рівня оксиду цинку в раціонах поросят

З червня 2022 року в Європейському Союзі буде заборонено використання підвищеного рівня оксиду цинку в якості ветеринарного лікарського засобу (вище встановленого законом рівня 150 частин до мільйона цинку з оксиду цинку або інших джерел) в раціонах поросят. У деяких країнах Європи це вже було реалізовано раніше. Також за межами ЄС (Китай, Корея, Канада) законодавство поступово починає рухатися в сторону зниження рівню вмісту цинку в якості кормової добавки.

Чим успішно замінити оксид цинку в раціонах поросят?

Як згадувалося раніше, не існує ні однієї добавки, яка успішно замінює додавання оксиду цинку. Оскільки оксид цинку часто використовується для боротьби з проблемами, пов’язаними з діареєю, при відлучці поросят. Це ключ до відлучення цілого гнізда здорових, життєздатних поросят з однаково високою вагою. Однак компанія Denkavit розробила концепцію, яка допоможе вам замінити антибіотики та оксид цинку.

Процес відлучки

В природних умовах відлучення - це поступовий процес, при якому поросята переходять з молока на твердий корм. Однак у сучасній практиці поросят відлучають рано і різко, іноді не достатньою мірою пристосованими до споживання твердого корму. Це приведе до дуже складних і стресових ситуацій для поросят, яких відлучають. Підготовка до плавного переходу до відлучення починається вже в підсисний період шляхом максимальної подачі корму перед відлученням.

Підготовка до відлучення починається в підсисний період

Годівля поросят молоком

Годівля поросят молоком — хороший спосіб збільшити споживання корму перед відлученням. Дізнайтеся більше про вплив годівлі поросят молоком у підсисний період та результати після відлучення.

Годівля престартером

Науково-дослідні випробування (R&D), проведені на свинофермі, що входить до складу інноваційного центру DenkaFarm Innovation, показують, що застосування твердого корму має важливе значення для підготовки поросят до відлучки. Це забезпечує більшу вагу при відлученні, і що важливо: поросята продовжують їсти після відлучення. Дослідження показують, що споживання корму в перші чотири дні після відлучення було значно нижчим у поросят, які не отримували прикорму, порівняно з двома групами, які отримували прикорм. Поросята, які отримували престартерний корм, продовжували демонструвати значно вищі темпи зростання після відлучення і вищий вага при відлученні на початку періоду відгодівлі. На рис. 1 ви можете побачити результати досліду до 63 дня, група A була групою, яка не отримувала престартер, тоді як група B (Top Wean) і група C (Mellow Go) отримували престартер класу люкс.

Рис. 1. Приріст ваги поросят, які не отримують прикорму корму та отримували два різні корми

(Остаточна вага скоригована з урахуванням різниці у вазі при народженні).


Концепція безпечного старту Denkavit

За останні 10 років компанія Denkavit провела велику кількість дослідів для вивчення впливу різних підходів до перехідного раціону для поросят у період відлучення, розробивши концепцію безпечного запуску Denkapig (Denkapig Safe Start Concept), відому як наша концепція безпеки. Цей підхід характеризується:

 • На основі принципів рецептури з вмістом низького сирого протеїну – обирали джерела легкозасвоюваного протеїну;
 • Дуже висока якість та обробка основних матеріалів
 • Ретельно підібраний пакет функціональних добавок

Концепцію безпечного старту Denkavit було протестовано незалежним дослідницьким центром Schothorst Feed Research. У цьому досліджtнні концепція тестувалася у порівнянні з контрольною групою (без додавання оксиду цинку) та групою з 2500 частин на мільйон цинку за рахунок додаткового додавання оксиду цинку.

Цинк Смарт (Zinc Smart), що дає Denkavit ?

Концепція безпечного старту Denkavit допомагає господарствам, які виготовляють корм, використовувати комплексний підхід від народження до досягнення 25-30 кг живої ваги. Концепція включає в себе як повноцінні корми, так і концентрати для допомоги господарствам у вирощуванні поросят без додавання оксиду цинку. Підхід заснований на багатолітньому досвіді та підкріплений індивідуальними рекомендаціями та формулюваннями для ваших ситуацій нашими колегами.

КОНЦЕПЦІЯ БЕЗПЕЧНОГО ПОЧАТКУ (SAFE START CONCEPT) DENKAPIG; АЛЬТЕРНАТИВА ОКСИДУ ЦИНКУ?

У дослідженні, проведеному незалежним дослідницьким інститутом Schothorst Feed Research в Лелістаді (Нідерланди), концепція Denkapig Safe Concept була протестована у порівнянні з іншими кормами з додаванням оксиду цинку 2500 частин до мільйона та без додавання. Загалом результати позитивні, і висновок дослідження полягає в тому, що концепція Denkapig Safe Concept покращила продуктивність поросят у дослідженні, подібно до оксиду цинку.

Концепція безпечного початку у порівнянні з іншими кормами

Дослідження проводилося в період відлучення/перехідного періоду (0 – 14 днів після відлучення) і складалося з 3 груп: A: негативна контрольна група без оксиду цинку, B: позитивна контрольна група (негативний контроль + 2500 частин до мільйона цинку від додаткового додавання оксиду цинку), C: Концепція безпеки Denkapig. У період від 14 до 35 днів після відлучення всі 3 групи отримували однаковий стандартний раціон для відгодівлі (дослідження VOC-57, проєкт VA17-08, Schothorst Feed Research, 2016).

Результати через 0-14 днів після відлучення

У період від 0 до 14 днів після відлучення поросята, які отримували перехідний раціон B з додатковим додаванням оксиду цинку, показали найкращі показники середньодобового приросту, коефіцієнта перетворення корму та маси тіла на 14 день після відлучення (рис. 1).

Рис.1: Середнє добове споживання корму для поросят і середньодобовий приріст від 0 до 14 днів після відлучення.

Незважаючи на те, що поросята, які отримували концепцію безпечного початку, показали нижчі середньодобове споживання корму і середньодобовий приріст ваги в перші 14 днів після відлучення, поросята компенсували це протягом усього періоду відгодівлі. Підтримуючи здоров'я шлунково-кишкового тракту на етапі відлучення, поросята можуть показувати загалом хороші показники на етапі відгодівлі. Тому дуже важливо дивитися на ефекти протягом усього періоду після відлучення.

Впливав концепції безпечного початку на весь період після відлучення

За весь період після відлучення (0–35 днів після відлучення) поросята, які отримували концепції безпечного початку, показали найвищий середньодобовий приріст та середньодобове споживання корму, див. рисунок 2.

Рис 2: Середня добова норма споживання корму і середньодобовий приріст від 0 до 35 днів після відлучення.

Характеристики концепції безпечного початку

Повна концепція безпечного початку — це комплексний підхід для господарств для поросят від народження до ваги 25-30 кг. Фокус ширше, ніж просто перехідна фаза, пропонуючи повноцінні корми, а також концентрати для підтримки свинарства без додаткового додавання цинку.

Спеціальні перехідні раціони підчас/після відлучення характеризуються:

 • Раціони адаптовані до оптимальної безпеки без додавання цинку.
  • Зменшується вміст сирого білка (запобігає небажаному бродінню надлишку білка)
  • Засвоюваність білка оптимізована для збалансованого росту
  • Шлунково-кишковий тракт допоміг адаптуватися до проблем після відлучення, підтримуючи цілісність кишечника
 • Ретельно відібрана високоякісна сировина зі суворим контролем якості.
 • Унікальна комбінація добавок відповідно до потреб вашої ситуації.

Висновки по дослідженню концепції безпечного старту

Як висновок, застосування концепції безпечного початку Denkapig без додаткового додавання оксиду цинку в період відлучку/перехідного періоду підтримувало продуктивність росту протягом усього періоду після відлучення. Результати дослідження показали однакові результати при додаванні та без додавання оксиду цинку. Це дослідження показує, що правильне застосування добавок і сировини дозволяє замінити фармацевтичний рівень оксиду цинку в перехідному кормі для поросят, які відлучаються.


Матеріал перекладено на основу публікацій Denkavit.com

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ У UTAGRO
19.05.2022

У #UTAGRO_team відзначили #ДеньВишиванки2022

Вишиванка – це вічно сучасний та модний елемент гардеробу. Це горокракс

...
Детальніше
ЗРУЧНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ ПРАЦІВНИКАМИ MELLOW GO
15.04.2022

Ключовою перевагою Mellow Go є зручність застосування працівниками. М'які гранули легко дозувати в будь-яку годівницю

...
Детальніше
КОНЦЕПЦІЯ ГОДІВЛІ КОМПАНІЇ UTAGRO – ЦЕ ДОСЯГНЕННЯ УСПІХУ ПРИРОДНИМ ШЛЯХОМ!
04.04.2022

Максимальне розкриття генетичного потенціалу тварин можливе без залучення антибіотиків і стимуляторів росту. Для цього необхідно

...
Детальніше
ВАЖЛИВІСТЬ ПЛАВНОГО ПЕРЕХОДУ ВІД ПІДГОДІВЛІ ДО КОРМУ ДЛЯ ВІДЛУЧКИ
30.03.2022

Фаза відлучення є, мабуть, найважливішим етапом в житті поросят. У них відбирається основне джерело живлення

...
Детальніше
ТРИМАЄМО ЦІНИ НА ДОВОЄННОМУ РІВНІ
23.03.2022

В наших руках майбутнє України!

В той час як іноземні компанії починають підіймати ціни, ми

...
Детальніше
UTAGRO: НЕСЕМО СПІЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРОДОВОЛЬЧУ БЕЗПЕКУ КРАЇНИ
17.03.2022

Три тижні Україна протистоїть військовій агресії росії. Ми тримаємо оборону та беремо участь у забезпеченні

...
Детальніше
ВПЛИВ ГОДІВЛІ ПОРОСЯТ МОЛОКОМ ПІСЛЯ ВІДЛУЧЕННЯ
22.03.2022

Нещодавнє дослідження, проведене на свинофермі, дослідницькому центрі Denkavit, показало, що догодовування поросят молоком дуже позитивно

...
Детальніше
АЛЬТЕРНАТИВА ОКСИДУ ЦИНКУ В РАЦІОНАХ ПОРОСЯТ
14.03.2022

Довгий час додавання оксиду цинку в раціон поросят було одним зі способів боротьби з діареєю

...
Детальніше
​Війна не минає нікого!
27.02.2022

Поки агресор називає останні 4 дні миротворчою операцією ми впевнено заявляємо світові - це війна.

...
Детальніше