ВПЛИВ ГОДІВЛІ ПОРОСЯТ МОЛОКОМ ПІСЛЯ ВІДЛУЧЕННЯ
22.03.2022

ВПЛИВ ГОДІВЛІ ПОРОСЯТ МОЛОКОМ ПІСЛЯ ВІДЛУЧЕННЯ

Нещодавнє дослідження, проведене на свинофермі, дослідницькому центрі Denkavit, показало, що догодовування поросят молоком дуже позитивно впливає на продуктивність поросят після відлучення. У цьому дослідженні порівнювали продуктивність поросят із трьома різними програмами годівлі в опоросі. Спостереження продовжувалося і після відлучки, і позитивний ефект особливо помітний. У цій статті ми пояснюємо результати нашого дослідження.

Чому потрібно годувати поросят молоком?
Молоко поросятам згодовують для відкорму гнізда за максимально можливою вагою. Ви годуєте поросят молоком як добавкою до молока свиноматок, щоб обмежити погіршення стану свиноматок на опоросі та зберегти високу плодючість та продуктивність. Насправді бачимо, що однієї молочної продуктивності свиноматки недостатньо; поросята вже потребують додаткової енергії через чотири-п'ять днів після народження. Підживлення поросят молоком забезпечує додаткове споживання корму, що робить поросят більш життєздатними і дозволяє їм швидше рости. Нещодавні дослідження на нашій свинофермі підтвердили, що це зростання збільшується після відлучення.

Дослід

Для оцінки та порівняння продуктивності поросят було розбито на три групи: група А (молоко для поросят + престартер), група В (молоко для поросят класу люкс + престартер) та група С (один престартер). У ході дослідження поросят всього гнізда опоросу годували за різними програмами (див. Таблицю 1). Після відлучення (у віці 27 днів) всі поросята отримували однаковий корм.

Період

Група А

Група B

Група С

День 2-8

Lacto Start

Lacto Extra

Mini Start

День 9-19

Lacto Connect

Lacto Plus

Mini Start

День 20 - відлучка

Mini Start

Mini Start

Mini Start

Вплив годівлі поросят

Основа закладається в лактаційний період поросят. Дослідження, проведені на свинофермі, показують, що додаткова годівля поросят молоком призводить до значно більше споживання корму в порівнянні з поросятами, які їдять тільки престартер. Крім того, годівля поросят молоком стимулює поїдання престартера. Це більш високе споживання корму також приводить до більш високої ваги при відлучці.


”Якщо годувати поросят молоком, це може мати значення до 200-400 грамів ваги відлучення на порося».

Ефект годівлі поросят молоком після відлучення

Позитивний ефект від годівлі поросят молоком зберігається після відлучення. Поросята звикли отримувати різні види прикорму з інших джерел, крім молока свиноматок. В результаті їх кишечник краще підготовлений до періоду після відлучення. Цей ефект відображено у результатах нашого дослідження. У нашому дослідженні за поросятами спостерігали до 36 днів після відлучення. Протягом цього періоду споживання корму та приріст на день були значно вищими у групах, які отримували молоко поросят класу люкс до відлучення. Це також відображається в остаточних зваженнях. Наприклад, поросята в групі, з люксовим молоком, мають середню кінцеву вагу на 2,4 кг вище, ніж поросята в групі, яким давали лише престартер у період опоросу.

Результати годівлі та вихід молока поросят

Це дослідження показало, що перші позитивні ефекти годівлі поросят молоком видно вже у станку для опоросу. Крім того, значні наслідки для споживання корму та зростання поросят виникають у період після відлучення. Наприкінці цього дослідження (день 63) це вже призвело до доданої ваги у вигляді додаткових кілограмів кінцевої ваги. Очікується, що приріст ще більше збільшиться на етапі відгодівлі як додаткової кінцевої маси в забійному віці. Цінність додаткового годування поросят молоком за рахунок підтримки свиноматки в хорошому стані і швидше відновлення ваги свиноматки під час/після лактаційного періоду важче вирахувати в євро, але, безумовно, дає додатковий аргумент на користь розгляду питання про додаткову годівлю поросят молоком.

Автор Пітер ван 'т Вельд | Технічний менеджер Denkavit

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ У UTAGRO
19.05.2022

У #UTAGRO_team відзначили #ДеньВишиванки2022

Вишиванка – це вічно сучасний та модний елемент гардеробу. Це горокракс

...
Детальніше
ЗРУЧНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ ПРАЦІВНИКАМИ MELLOW GO
15.04.2022

Ключовою перевагою Mellow Go є зручність застосування працівниками. М'які гранули легко дозувати в будь-яку годівницю

...
Детальніше
КОНЦЕПЦІЯ ГОДІВЛІ КОМПАНІЇ UTAGRO – ЦЕ ДОСЯГНЕННЯ УСПІХУ ПРИРОДНИМ ШЛЯХОМ!
04.04.2022

Максимальне розкриття генетичного потенціалу тварин можливе без залучення антибіотиків і стимуляторів росту. Для цього необхідно

...
Детальніше
ВАЖЛИВІСТЬ ПЛАВНОГО ПЕРЕХОДУ ВІД ПІДГОДІВЛІ ДО КОРМУ ДЛЯ ВІДЛУЧКИ
30.03.2022

Фаза відлучення є, мабуть, найважливішим етапом в житті поросят. У них відбирається основне джерело живлення

...
Детальніше
ТРИМАЄМО ЦІНИ НА ДОВОЄННОМУ РІВНІ
23.03.2022

В наших руках майбутнє України!

В той час як іноземні компанії починають підіймати ціни, ми

...
Детальніше
UTAGRO: НЕСЕМО СПІЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРОДОВОЛЬЧУ БЕЗПЕКУ КРАЇНИ
17.03.2022

Три тижні Україна протистоїть військовій агресії росії. Ми тримаємо оборону та беремо участь у забезпеченні

...
Детальніше
ВПЛИВ ГОДІВЛІ ПОРОСЯТ МОЛОКОМ ПІСЛЯ ВІДЛУЧЕННЯ
22.03.2022

Нещодавнє дослідження, проведене на свинофермі, дослідницькому центрі Denkavit, показало, що догодовування поросят молоком дуже позитивно

...
Детальніше
АЛЬТЕРНАТИВА ОКСИДУ ЦИНКУ В РАЦІОНАХ ПОРОСЯТ
14.03.2022

Довгий час додавання оксиду цинку в раціон поросят було одним зі способів боротьби з діареєю

...
Детальніше
​Війна не минає нікого!
27.02.2022

Поки агресор називає останні 4 дні миротворчою операцією ми впевнено заявляємо світові - це війна.

...
Детальніше