Utagro
ВИКОРИСТАННЯ ПРЕСТАРТЕРУ ЧИ ВІДЛУЧНОГО КОРМУ ДО ВІДЛУЧКИ
18.07.2022

ВИКОРИСТАННЯ ПРЕСТАРТЕРУ ЧИ ВІДЛУЧНОГО КОРМУ ДО ВІДЛУЧКИ

Зростання цін на корми змушує свинарів шукати способи заощадити на кормах. На практиці є два поширені способи годівлі поросят під час відлучення. Варіант 1 — продовжувати давати престартер, який давався вже в станку для опоросу, ще через кілька днів після відлучення. Варіант 2 – пропонувати поросятам корм для відлучення ще у верстаті для опоросу, наприклад, з 20-денного віку, щоб заощадити витрати на корм. Але як це вплине на зростання, вагу та споживання корму поросятами порівняно з годівлею престартером під час відлучення? Спеціалісти Denkavit дослідили це питання на свинофермі.

Дослідження

Щоб вивчити вплив годівлю під час відлучення престартовим кормом або кормом для відлучення на свинофермі в інноваційному центрі Denkavit були протестовані у порівнянні дві програми годівлі (липень-серпень 2021 р.) Нижче наведені програми годівлі для кожної групи, при цьому група А отримувала престартер протягом усього періоду опоросу, а друга група вже перейшла на корм для відлучення перед відлученням. З 2-го по 20-й день (до відлучення) і з 5-го по 36-й день (після відлучення) обидві групи отримували один і той же корм.

Період

Група А

Група Б

День 2-20

Престартер Top Wean (сухий)

Престартер Top Wean (сухий)

День 20 - відлучення

Престартер Top Wean (сухий)

Відлучний корм Speen 2 (сухий)

Відлучення - день 5

Престартер Top Wean (сухий)

Відлучний корм Speen 2 (сухий)

День 5 - 15 (після відлучення)

Відлучний корм Speen 2 (сухий)

Відлучний корм Speen 2 (сухий)

День 15 - 36 (після відлучення)

Opfok P

Opfok P

Результат перед відлученням

Нижче наведено вагу та споживання корму обома групами до відлучення.

Споживання корму


Група А

Група Б

Споживання корму 13-20 (г/порося)

180

199

Споживання корму 20 - відлучка (г/порося)

554

450

Загальне споживання корму на гніздо (г/порося)

754

670

Вага

Примітно, що споживання корму в останній тиждень перед відлученням значно вище в передстартовій групі, ніж у групі відлучення. Останній тиждень перед відлученням – це коли поросята починають їсти більше, перехід на інший корм уповільнює споживання корму. Крім того, престартер із супутньою сировиною, як правило, смачніший, ніж корм для відлучення. Більш високе споживання корму швидко проявляється у вищій вазі при відлученні; в середньому поросята з престартерної групи важчі при відлученні на 0,3 кг.

Годівля під час відлучення

Відлучення є стресовим етапом у житті поросяти. Щоб споживання корму молодими свинями було якомога вищим, важливо давати їм той самий тип корму як до, так і після відлучення. У цьому дослідженні Denkavit показують, чому важливо підтримувати високе споживання корму і забезпечувати хороший перехід. Чим вище споживання корму перед відлученням, тим більш плавним буде процес відлучення.

Результати після відлучення

Споживання корму


Група А

Група Б

Споживання корму 1-5 день після відлучення (г/порося)

152

132

Споживання корму 5-15 день після відлучення (г/порося)

364

338

Вага


Група А

Група Б

Вага при відлученні (кг/порося)

8,7

8,4

Вага на 15 день після відлучення (кг/порося)

11,8

11,4

Вага на 36 день після відлучення (кг/порося)

24,3

23,9

Перевага продовження годівлі престартером на кілька днів довше помітна не тільки в останній тиждень перед відлученням. Ефект також добре помітний при споживанні корму в перші 5 днів після відлучення. Оскільки це критичний період для розвитку післявід'ємної діареї, збільшення споживання корму необхідне для гарного старту.

Висновок

Годівля престартерного поголів'я в період відлучення до кількох днів після відлучення призводить до більш високого споживання корму в останній тиждень перед відлученням і вищої ваги при відлученні. Споживання корму в верстаті для опоросу і в перші дні після відлучення необхідно для кращого початку життя поросят. Даванка престартера протягом кількох днів після відлучення полегшує перехід до відлучення, і поросятам набагато легше перейти на стартерний корм та поросята стають міцнішими.

Якщо взяти до уваги технічні відмінності та поточні ціни на корми, прибуток можна порівняти. Продовження годівля престартером призводить до підвищення продуктивності, легшого початку поросят після відлучення та кращої якості поросят. Крім того, очікується, що вищі темпи зростання продовжуватимуться аж до бійні.

Автор: Ashley Sijmonsbergen | Product Manager Young Animal Nutrition

ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ НАШОГО КЕРІВНИКА ТА ЛІДЕРА ЮРІЯ ТАРАСОВИЧА!
26.05.2026

Сьогодні свій ювілей відзначає людина, яка для нашої команди стала значно більшою, ніж просто керівник.

...
Детальніше
З ДНЕМ ВИШИВАНКИ!
21.05.2026

Кожен третій четвер травня ми в UTAGRO приходимо на роботу у вишиванках. Робочий день починається

...
Детальніше
У повному цвіті - разом!
12.05.2026

На фото – поля UTAGRO. Ті самі жовті поля ріпаку, які зараз прикрашають Рівненщину.

Цвіт

...
Детальніше
З ДНЕМ ЮРИСТА!
08.10.2025

Дорогі наші юристи!

Вітаємо вас зі святом людей, для яких справедливість — не просто слово,

...
Детальніше
З ДНЕМ ВИШИВАНКИ!
15.05.2025

Від усього колективу UTAGRO щиро вітаємо вас із Днем вишиванки!

Це не просто елемент одягу

...
Детальніше
З ДНЕМ ВИШИВАНКИ!
16.05.2024

?? Вітаємо всіх з чарівним та значущим святом – Днем вишиванки! Сьогодні ми не просто носимо

...
Детальніше
СВІТЛОГО ВЕЛИКОДНЯ!
05.05.2024

Шановні партнери та клієнти!

З нагоди світлого свята Великодня, команда UTAGRO, висловлює вам найщиріші побажання

...
Детальніше
Слава Герою
04.04.2024

?️Сьогодні наш колектив зі скорботою повідомляє про важку втрату. 31 березня 2024 року у н.п.

...
Детальніше
Як правильно зберігати комбікорм?
29.03.2024

?? Правильне зберігання комбікорму - ключ до збереження користі та якості продукту! ??

Умови зберігання комбікорму -

...
Детальніше